Tedaviler

 

Çocuk ve Ergenlerdeki Tüm Diş Tedavileri

Süt dişleri ve genç daimi dişler, yapı ve tedavi gereksinimleri ile erişkin dişlerinden farklılık göstermektedir. Travmalar, kök ucu açık dişlerde pulpa tedavileri, yer tutucu uygulamaları, madde kaybı fazla olan dişlerde kron uygulamaları, koruyucu uygulamalar, genel anestezi/sedasyon altında diş tedavileri gibi birçok konu bu tedavilere örnek verilebilmektedir.
Devamını Oku »

Genel Anestezi Altında Diş Tedavileri

Kooperasyon kurulamayan, aşırı kaygılı, küçük yaş grubu hastalarda diş tedavileri genel anestezi altında yapılabilmektedir. Genellikle tek seansta tüm dişler tedavi edilebilmektedir.
Devamını Oku »

Yer Tutucu Uygulamalar

Süt dişleri, altlarından gelen daimi dişler için yer tutmaktadır. Süt dişlerinin herhangi bir sebepten dolayı erken yaşta kaybedilmesi ya da çekilmesi durumunda; yer tutucu uygulaması yapılmaktadır. Böylece çekim boşluğu, ileride gelecek olan daimi diş için korunmuş olur.
Devamını Oku »

Kazalar Sonucu Oluşan Diş Travmaları/Diş Kırıklarının Tedavisi

Diş travmaları acil müdahale gerektiren durumların başında gelmektedir. Erken müdahale, uygulanacak tedavi yöntemini ve başarısını önemli ölçüde etkilemektedir.
Devamını Oku »

Süt ve Daimi Genç Dişlerdeki Çürüklerin Tedavileri

Süt ve genç daimi dişlerdeki çürüklerde derinliklerine göre kullanılan malzemeler ve tedavi yöntemleri değişebilmektedir.
Devamını Oku »

Kök Ucu Açık/Kapalı Dişlerde Kanal Tedavisi/Rejeneratif Tedavi

Kök ucu açık dişlerde kanal tedavisi, erişkin dişlerdeki kanal tedavisinden farklıdır. Dişe uygun tedavi şekli belirlenerek kök ucu gelişiminin devam ettirilmesi ya da özel maddeler kullanılarak kök ucunda tıkama oluşturulması amaçlanmaktadır.
Devamını Oku »

Genç daimi dişlerde pulpa tedavileri

Özellikle genç daimi dişlerde, kök gelişiminin devam etmesi açısından pulpa canlılığının korunması önemlidir. Bu dişlerdeki sinir açılımlarında özel madde ve tedavi yöntemleri kullanılarak diş pulpasının canlılığı korunabilmektedir.
Devamını Oku »

Madde Kaybı Fazla Olan Dişlerde Kron Uygulamaları

Geniş çürüklü süt ve daimi dişlerde, madde kaybının miktarına bağlı olarak kron/kaplama yapılabilmektedir.
Devamını Oku »

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları (Flor-Fissür Uygulamaları)

Çürük oluşumunun engellenmesi için çürük oluşmadan önce yapılan uygulamalardır.
Devamını Oku »
#Sadece çocuklara özel muayenehane ortamı #Çocuk diş hekimi (pedodontist) kimdir? #İlk diş hekimi muayenesi ne zaman olmalı? #Çocuklarda diş hekimi korkusu #Ön süt dişleri düşmeden gelen daimi dişler
Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.